دسته‌بندی نشده

چگونه کاغذ دیواری را خودمان نصب کنیم ؟

این روزها کاغذ دیواری‌ها به دلیل تنوع بالایی که در طرح و رنگ دارند از محبوبیت خوبی بین عموم جامعه برخوردار شده است. اولین دغدغه‌ای که هر فرد در هنگام خرید کاغذ دیواری با آن مواجه می‌شود، نحوه نصب کاغذ دیواری است. ما در این مطلب شما را با مراحل نصب کاغذ دیواری آشنا می سازیم تا متوجه شوید که نصب کردن کاغذ دیواری چقدر آسان بوده و زمان کمی را از شما می‌گیرد.

مرحله اول – خرید وسایل مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

در ابتدا باید وسایلی که برای نصب کاغذ دیواری مورد نیاز است را خریداری نمایید :

  • رول کاغذ دیواری انتخابی و خریداری شده
  • روغن پرایمر
  • کاتر یا تیغ موکت بری
  • کاردک پلاستیکی
  • چسب چوب
  • چسب مخصوص کاغذ دیواری
  • قلمو یا غلطک نقاشی
  • میزکار

نحوه تهیه وسایل مورد نیاز

وسایل تخصصی همانند رول کاغذ دیواری را می‌توانید از فروشگاه‌های تزئینات کاغذ دیواری و دکوراسیون در سراسر کشور خریداری کنید. وسایل دیگر را تمامی ابزار فروشی ها معتبر دارند. میز کار را خودتان می‌توانید طراحی کنید، مثلاً می‌توانید از میز ناهارخوری یا میز تحریر برای این کار استفاده کنید.

چسب‌های کاغذ دیواری نوعی پودر شبیه به گچ است که باید با آب مخلوط شود. تناسب در مقدار آب و مقدار چسب معمولاً بر روی بسته‌بندی نوشته شده است. چسب را به خوبی هم بزنید تا با آب مخلوط شود.

چسب کاغذ دیواری

مراحل دوم – جدا کردن کلید و پریز و متعلقات نصب شده بر روی دیوار

در این مرحله باید کلیه کلید و پریزها و متعلقات نصب شده بر روی دیوار همانند لامپ مهتابی، قاب عکس و دیگر وسایل نصب شده را از روی دیوار جدا نمایید.

در مورد کلید و پریزها نیازی نیست که کل کلید و پریز از روی دیوار جدا شود، تنها کافی است که قاب روی کلید و پریز را جدا نمایید.

مرحله سوم – زیرسازی دیوار

در ابتدا دیوار را بررسی کنید تا از نظر ترک، شکاف، نم یا رطوبت مشکلی نداشته باشد. با کمک یک قلمو نیز می توانید گرد و غبار روی دیوار را از بین ببرید.

اگر دیوار نم دارد باید قبل از نصب کاغذ دیواری علت بروز نم بر روی دیوار را پیدا کنید و آن را برطرف سازید. ترک‌هایی که بر روی دیوار وجود دارند بسته به عمق آنها دارای اهمیت هستند. اگر ترک شما سطحی است که ایرادی ندارد و می‌توانید مراحل بعدی را دنبال کنید، اما اگر ترک به عمق دیوار نفوذ کرده باشد باید نسبت به تصحیح آن اقدام نمایید.

مرحله چهارم – زدن روغن پرایمر به دیوار

روغنی به نام روغن پرایمر وجود دارد که قبل از نصب کاغذ دیواری باید بر روی دیوار زده شود. این روغن باعث می شود که سطح زیر کاغذ دیواری کاملاً تمیز بوده و چسب و کاغذ به خوبی بر روی دیوار نصب شوند. روغن پرایمر را با کمک قلمو بر روی سطح دیوار بمالید.

زدن روغن پرایمر به دیوار برای نصب کاغذ دیواری

مرحله پنجم – برش دادن و نصب کاغذ دیواری

این مرحله سخت ترین مرحله نصب کاغذ دیواری می‌باشد، در این مرحله شما نیازمند داشتن تجربه و اندازه‌گیری دقیق هستید. در صورتی که تجربه کافی در این زمینه ندارید بهتر است که از یک نصاب حرفه‌ای استفاده کنید. برخی از طرح‌های کاغذ دیواری هستند که برای اینکه بر روی دیوار به درستی نصب شوند و طرح‌های آنها همخوانی داشته باشند نیاز به تجربه و دقت کافی است که بهتر است از نصاب‌های حرفه‌ای استفاده شود.

به هر حال اگر خودتان قصد نصب کاغذ دیواری را کرده‌اید، ابتدا طول و عرض دیوار را اندازه بگیرید تا تعداد رول‌های مورد نیاز مشخص شود. ارتفاع دیوار از تمامی بخش‌های دیگر مهم تر است. کاغذ دیواری ها را باید براساس ارتفاع دیوارها برش بزنید. قبل از برش کاغذ دیواری ها را براساس ارتفاع دیوارباید مطمئن باشید که همه کاغذ دیواری هایی که بر روی یک ضلع دیوار و با یک طرح به صورت یکسان قرار می‌گیرند.

حالا می‌توانید کاغذ دیواری را بر روی میزکاری که تهیه کرده‌اید قرار داده و برش بزنید. همیشه به خاطر داشته باشید که بهتر است ۵ سانتی متر بیشتر از متراژ ارتفاع کاغذ دیواری برش زده شود.

برش کاغذ دیواری

مرحله ششم – چسباندن کاغذ دیواری

بعد از اینکه کاغذ دیواری ها را برش زدید چسبی که آماده کرده‌اید را به پشت کاغذ دیواری بمالید. برای چسب زدن بهتر است از وسط کاغذ دیواری شروع کنید. برای اینکه چسب زود خشک نشود، دو طرف چسب خورده کاغذ دیواری را بر روی همدیگر قرار می‌دهیم.

نصب کاغذ دیواری از کنج دیوار آغاز کنید و با توجه به خط شاقول روی دیوار لبه‌های آن نصب گردد. زیرا نمی‌توان به عمود بودن تمامی کنج‌های دیوار اعتماد کرد. برای ادامه کار نیز می‌توان از خط کناری رول قبلی آغاز کرد. همین ترتیب را ادامه دهید تا نصب شما کامل گردد.

اولین کاغذ دیواری که عمود نصب شود باقی کاغذ دیواری ها نیز به صورت عمود و مرتب نصب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا